Ekologiški avinžirniai (dar vadinami nuto arba turkiškais žirniais) daugiausia naudojami Azijos, Šiaurės Afrikos ir Viduržemio jūros patiekaluose. Skanu valgyti vienus virtus su įvairiais padažais, dėti į troškinius, sriubas, salotas ir kitus patiekalus. Iš jų gaminamas humusas (trinti avinžirniai su aliejumi ir prieskoniais), falafeliai (kepsneliai). Tai sotus maisto produktas. Turi daug baltymų.
Tinka vegetarams, veganams ir netoleruojantiems laktozės.
Paruošimas: mirkyti bent 12 val., užpylus šviežio vandens virti 40–50 min., dėti prieskonių. Išvirę avinžirniai turi riešutų skonį.
Šiuos avinžirnius galima daiginti. Prieš daiginimą mirkyti reikia vandenyje apie 8–12 valandų, sudygsta per 1–2 dienas. Skanu dėti į troškinius ar sriubas prieš baigiant virti.
Gaminant ankštinius virškinimui palengvinti ir gardesniam skoniui suteikti naudojami prieskoniai: ciberžolė, imbieras, kmynai, kmyniniai kuminai, pankoliai, kalendros ir kiti.
Remaintis maistingumo duomenų baze (nutritiondata.self.com), avinžirniai turi daug foliatų (172 mg arba 86% RPN), mangano (1 mg arba 50% RPN) ir vario (0.4 mg arba 40% RPN), taip pat yra fosforo (168 mg arba 24% RPN), geležies (2.9 mg arba 21% RPN), omega-3 nesočiųjų riebiųjų rūgščių (0.43 g) šaltinis. Avinžirniuose esantys baltymai yra aukštos kokybės: juos sudaro 9 esminės amino rūgštys.
UAB „Bio Sala“ neatsako už šiose nuorodose esantį informacijos turinį.
Sudedamosios dalys: ekologiški avinžirniai.
Gali būti glitimo pėdsakų.
Maistinė vertė (100 g) - 364 kcal / 1524 kJ: riebalų 6 g (iš jų sočiųjų 0.6 g), angliavandenių 60.6 g (iš jų cukrų 10.7 g), baltymų 19.3 g, druskos 24 mg.
Baltymai padeda palaikyti normalią kaulų būklę, raumenų masės augimą bei išsaugoti raumenų masę.
Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.