Natūrali kosmetika ir kiti produktai Jūsų grožiui – kaip išsirinkti?

2021-05-01
Natūrali kosmetika ir kiti produktai Jūsų grožiui – kaip išsirinkti?

Pastaruoju metu grįžimas prie natūralumo pastebimas visose srityse. Žmonės vis dažniau renkasi ekologišką maistą, ekologiškus skalbiklius, drabužius iš ekologiškos medvilnės, statosi namus iš ekologiškų medžiagų. Ne išimtis ir grožio priemonės. Ekologiška kosmetika skirta ne tik puoselėjantiems savo grožį, bet ir besirūpinantiems sveikata bei tausojantiems gamtą.

Rinkdamiesi ekologiškas ir natūralias kosmetikos priemones galime būti tikri, kad jos pagamintos iš aukščiausios kokybės žaliavos, yra švarios sudėties ir maksimaliai prisideda prie mūsų natūralaus grožio išsaugojimo nepakenkiant nei sau, nei aplinkai. Tačiau kaip išsirinkti iš didžiulės pasiūlos ir atskirti tikrai kokybiškus, sertifikuotus produktus grožiui nuo pseudo-ekologiškos ar pseudo-natūralios kosmetikos?

Dalinamės 4 pagrindiniais žingsniais, kurie padės teisingai išsirinkti ekologišką ir natūralią kosmetiką, kuri jums tiks:

1. Skaitykite gamintojo pateiktą informaciją ant pakuotės – tai pagelbės renkantis tinkamas kosmetikos priemones specialiai jūsų odos ir plaukų tipams. Primename, kad pagrindiniai odos tipai yra normali, sausa, riebi ir mišri oda. Tuo tarpu pagrindiniai plaukų tipai skiriami trys: normalūs, riebūs ir sausi.

2. Išmokti skaityti kosmetikos sudėtis yra geriausias būdas renkantis kosmetiką. Kad galėtumėte skaityti sudėtį, reikės šiek tiek išmanymo, nes kosmetikos ingredientai pagal reikalavimus pateikiami lotynų kalba INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients – Tarptautinė kosmetikos ingredientų nomenklatūra), kurioje visi ingredientai surašyti jų panaudoto kiekio (koncentracijos) mažėjimo tvarka. Verta įsiminti bent keletą plačiai naudojamų kosmetikos ingredientų pavadinimų, kurių vengti rekomenduoja daugelis specialistų:

   • Mineral Oil, Liquid Paraffin, Liquid Petrolatum, Parafin Oil ir pan. – naftos perdirbimo šalutinis produktas, kuris dažniausiai naudojamas kaip kosmetikos priemonės bazė, tačiau nei odai, nei plaukams neteikia jokios naudos. Pagal kosmetikos saugumo duomenų bazę „SkinDeep“ toksiniu požiūriu vertinamas kaip vidutiniškai pavojinga medžiaga.
   • Triclosan – vienas iš aršesnių konservantų, antibakterinė medžiaga, kuri gali sukelti alergiją ir bakterijų atsparumą. Kaupiasi organizme.
   • Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Ammonium Lauryl Sulfate (ALS), Sodium Laureth Sulfate (SLeS) – stiprios putojimą sukeliančios medžiagos, dažniausiai naudojamos šampūnuose, prausikliuose, skystuose muiluose. Gali dirginti ir sausinti odą.
   • Fragrance, Perfume, Parfum, Scent, Aroma – šiais pavadinimais kosmetikoje žymimos sintetinės kvapiosios medžiagos, kurios gali alergizuoti, dirginti odą, kaupiasi organizme (kai kurie junginiai aptinkami motinos piene) ir aplinkoje. Tuo pačiu žodžiu INCI terminais žymimi ir natūralių eterinių aliejų mišiniai, todėl radus vieną iš šių terminų, reikėtų ieškoti daugiau informacijos, ar kvapiosios medžiagos yra sintetinės, ar natūralios.
   • EDTA (Disodium EDTA) – rišamoji medžiaga, kuri kaupiasi organizme bei aplinkoje.

Jeigu ant pakuotės nėra pateikta sudėtis pagal INCI, tokią priemonę geriau padėti atgal į lentyną.

3. Jeigu skaityti kosmetikos sudėtis visgi sudėtinga ir užima per daug laiko, galima pasitikėti ekologiškos, natūralios ir biodinaminės kosmetikos sertifikatais. Kadangi natūralios ir ekologiškos kosmetikos sertifikavimo standartai nėra harmonizuoti, nėra jie ir vienodai griežti. Literatūroje dažniausiai akcentuojamas ekologiškų ingredientų kiekis produkte, tačiau bene svarbiausia informacija vartotojui yra to standarto leidžiamos naudoti sintetinės medžagos ir jų koncentracija produkte. Neapsiriksite pasirinkdami kosmetiką, sertifikuotą Soil Association, Ecocert, BDIH, demeter bei naujuoju įvairius kosmetikos sertifikatus apjungiančiu standartu COSMOS. Šie sertifikatai užtikrina, kad kosmetikoje nebūtų kenksmingiausių sudedamųjų dalių.

4. Jeigu yra galimybė, prieš perkant išbandykite išsirinktą kosmetikos priemonę – tam skirti testeriai ir mėginėliai. Taip įsitikinsite ar neerzina priemonės kvapas, ar patinka konsistencija.

Ne ką mažiau svarbu yra rūpintis ir savo grožiu iš vidaus. Subalansuota mityba, pakankamas kiekis vandens bei kasdienė mankšta ženkliai prisidės prie nepriekaištingos jūsų išvaizdos. Tačiau šiais laikais, kai skubėjimo neišvengiame, ne visada atsispiriame greitam ar mažiau vertingam maistui, reikalingų maistinių medžiagų dažnai pristinga, dėl ko kenčia ir sveikata, ir grožis. Tokiais atvejais verta prisiminti vitaminus, mineralus ir kitus maisto papildus, kurie gali padėti sumažinti šią spragą.

Jau kurį laiką vieni populiariausių maisto papildų yra kolagenas, hialuronas ir kofermentas Q10. Juos neretai sutiksime ir kosmetikos produktų sudėtyje. Šios medžiagos yra ypač svarbios sveikos odos, plaukų ir nagų puoselėjimui – užtikrina, kad oda būtų stangri ir sudrėkinta net ir iš vidaus, o plaukai ir nagai – tvirti.

Taip pat grožiui skirti maisto papildai: cinkas, selenas, biotinas, ašvaganda, MSM, astaksantinas, vitaminas E, resveratrolis, vynuogių sėklų ekstraktas ir kiti. Tiems, kas ieško visapusiškų multivitaminų, skirtų „grožiui“, verta išbandyti maisto papildus, kuriuose yra odai bei plaukams reikalingų medžiagų mišinys.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui