Ekologiški sėklų ir kauliukų aliejai verti ypatingos vietos ne tik Tavo virtuvėje, bet ir kosmetinėje. Paįvairinus kasdien naudojamų aliejų asortimentą atsivers dar daugiau galimybių praturtinti savo valgiaraštį. Rezultatai nenuvils, jei tik nepamirši pasidomėti, kuriuos aliejus galima kaitinti, o kuriuos galima naudoti tik šaltus. Verta nepamiršti, kad dalis šalto spaudimo ekologiškų aliejų puikiai tinka ir odos puoselėjimui.
Kepimui ir gruzdinimui geriausia rinktis nerafinuotą šalto spaudimo kokosų aliejų arba Ghi sviestą. Tinka ir saulėgrąžų aliejus, pagamintas iš specialios saulėgrąžų rūšies. Neilgam kaitinimui tinka ir sezamų aliejus. Savo ruožtu, aguonų bei moliūgų sėklų aliejų verčiau naudoti tik neilgai troškinant.
Salotoms, marinatams bei karštų patiekalų gardinimui tinkamų šalto spaudimo aliejų lentynėlė kur kas gausesnė ir įvairesnė. Norint paruošti išskirtinį salotų užpilą galima pasitelkti specialiai tam sukurtą arba prieskoninį aliejų, taip pat išbandyti švelnaus vaisinio skonio delikatesinį vynuogių kauliukų aliejų. Jau paruoštas sriubas, troškinius, ryžių ir daržovių patiekalus gardink šlakeliu ekologiško margainio, linų sėmenų, sezamo sėklų ar moliūgų aliejaus. Marcipano skonį primenantis slyvų kauliukų aliejus tobulai tinka desertams.
Šaltalankių ir juodagrūdžių aliejai pasižymi itin išraiškingu, specifiniu skoniu, todėl dažnai jie geriami gryni, mitybai pratutinti.
Ekologiški šalto spaudimo aliejai gali pasitarnauti ir kosmetikai. Šaltalankių aliejus puikiai tinka odos priežiūrai. Kosmetikoje dažnai pasitelkiamas ir vynuogių kauliukų bei abrikosų kauliukų aliejai. Odos priežiūrai skirtą aliejų naudok vieną arba įmaišyk į kremą ar kitų aliejų mišinį.